NOVINKY 2019

Sunlight - modelová řada V

Sunlight se vrhnul po hlavě do vestaveb, které jsou stále oblíbenější (vestavby Cliff). Vedle vestaveb však přichází s něčím, co leží někde mezi klasickou obytnou nástavbou a vestavbou. Mluvíme o třídě V, nástavbě s rozměry vestavby. (konkurent Dethleffs - Globebus). 

Tato kompaktní modelová řada přichází hned s dvěma půdorysy: V60 a V66.

Sunlight V 60

Svou délkou do 6 m, šířkou 214 cm a výškou 271 cm by mohl konkurovat vestavbě. Model ideální pro 2+1 s příčnými zadními lůžky a možností přestavby nouzového lůžka z předního sezení. Podvozek překvapivě Citroen HDI 2,0 (130 PS) ve standardu a s 160 PS v příplatku. 

Sunlight V 66

Podvozek taktéž Citroen, liší se pouze délkou 665 cm, která je dána uspořádáním zadních jednolůžek, které jsou oproti kratšímu kolegovi podélná s možností přestavby na dvojlůžko. V 66 ideální pro 2+1.

Pakety

Pakety se podobají vestavbám Cliff, v nabídce Basic a Chassis Paket. Stejné jsou i potahy, v nabídce Maui Beach a Gold Coast. 

Díky svým rozměrům se třída V stává ideálním společníkem na delší cesty.

SCA 290

Německý výrobce spacích střech SCA představil nový model SCA290 vhodný pro vozy VW T5/T6.

Tato spací střecha nabízí výhody, které jsou již známy z jiných střech SCA,
jako jsou přesně stejné tloušťky stěn a hladký, neprofilovaný vnější povrch střešního pláště.
Ideálním předpokladem pro přímé lepení tenkých solárních fólií o síle několika milimetrů, aniž by se podstatně zvýšila celková výška vozidla - to zůstane pod dvěma metry se zavřenou střechou. Také v této střeše se používají vysoké nůžkové zvedáky, které poskytují velký prostor pro nohy a nebo umožňují spaní s hlavou vzadu.
Látka Skyline je nabízena v moderním dvoubarevném provedení a nabízí se
standardním integrovaným panoramatickým oknem velmi dobré větrání, nejlepší
světelné podmínky a také skvělý výhled.Sklápěcí zařízení nabízí společně s lamelovou konstrukcí s přídavnými talířovými
pružinami velký komfort při ležení a spaní při zajištění dobré ventilace vysoce kvalitní pěnové matrace.
Přístupový poklop lze uzavřít zásuvným modulem. Rukojeť je multifunkční - pomocí ní
lze snadno stáhnout a vytáhnout střechu, ale lze také využít jako držák na tablet či
pro umístění světel. SCA-express-lock zaručuje bezpečné uzamčení střechy a dokonale zapadá do
prostředí vozidla.

Dethleffs - Globeline

Movera Infoshow 2019 v německém Friedrichshafenu se nesla ve znamení "ochutnávek" pro rok 2019. Dethleffs představil, dalo by se říci, hvězdnou novinku, a tou byla polointegrovaná nástavba na podvozku Mercedes Sprinter.

Model T 6613 EB je nástavbou do 7 metrů délky (přesněji 696 cm), 2,33m šířky a 3 m výšky.  Podvozek Mercedes Sprinter disponuje výkonem 143 koňských sil. (základní výbava). V příplatcích je možné doobjednat 4-válec s 163 PS a 6-ti válec s 190 PS ve spojení se 7G-Tronic automatickou převodovkou. Další z několika vychytávek z dílny Mercedes je funkce Keyless.

Nástavba

Šířka vstupních dveří nástavby 70 cm je u Dethleffsu už samozřemostí, stejně tak otoče předních sedaček a dvoje dveře garáže s plošnou doložností 150 kg. Základní výbava koupelny čítá černou desku s umyvadlem a koupelnové doplňky (držák na toaletní papír, na kartáčky, mýdlo.) Ložnice nabízí postele s dřevěným roštem a 7-mi zónovými matracemi.  Pro provoz v zimě jistě přijdou vhod vyhřívané a izolované nádrže na čistou a odpadní vodu a vyhřívaná garáž. Třešničkou na dortu jsou pak detaily jako osvětlený baldachýn s bodovým osvětlením ve dveřích nástavby a osvětlené chromované madlo ve vstupu. 

Interiér vozu

Interiér vozu nese čisté bílé linie nápadně se podobající modelové řadě Trend v Design Paketu (dekor: Virginia Eiche). Základní model disponuje zadními podélnými jednolůžky s možností příplatkové přestavby na velké dvojlůžko. V příplatcích dále nalezneme možnost přidání elektrické spouštěcí postele (Hubbettu). Koupelna umístěná vlevo ve směru jízdy je spojená s toaletou, v pravé části naproti koupelně nelezneme kuchyňský kout s velkou lednicí a tříhořákovým vařičem. Ve standartní výbavě vozu lze topit Combi 6, v doplňkové výbavě lze zaměnit za ALDE teplovodní topení.

Pakety

Klasickými stálicemi jsou Family Paket a Chassis Paket - Mercedes. Pro pohodlnější jízdu Dethleffs zařadil Assistent Paket Mercedes, který nabízí automatickou převodovku s funkcí Hold, adaptivní tempomat, aktivní asistent jízdy v pruzích, asistent sledování pozornosti, aktivní brzdový asistent, dešťové senzory, asistent potkávacích světel a další...

Pro jedinečný vzhled vozu je v nabídce Style Paket Mercedes, který nabízí karoserii vozu v černé metalíze, nárazník a boční lištu lakovanou do barvy vozu, chromovanou mřížku chladiče, nástavbu ve stříbrné barvě a rámová okna.

Přívěsy C´GO-UP

Dethleffs vyslyšel naše prosby a přidal do modelové řady přívěsů C´go 2 zástupce se spouštěcí postelí: C´go 465 KR a C´go 525 KR. Výhodou těchto modelů je úspora místa a nabídka 6-7 spacích míst.

Oba modely těchto přívěsů nabízí velké dvojlůžko v podobě Hubettu a palandy, další možnost spaní vzniká rozložením sezení. Oba tyto modely jsou jednoosé přívěsy s hmotností do 1500 kg (u kratšího) a 1600 kg (u delšího). Pakety jsou stejné jako u klasických modelů C´go (Sicherheits a touring Paket).